>

Dünya’nın En İnce Dizüsüstü Bilgisayarı HP Spectrebil 1

İncelik söz konusu olduğu zaman liderlik koltuğunu kimseyi kaptırmayan ve kaptırmaya da niyeti olmayan Apple’a meydan okuma HP’den geldi! Dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı unvanına sahip olan Spectre şirketin üst sınıf dizüstü bilgisayar kategorisinde yerini aldı.

PC ve notebook pazarının gittikçe daraldığı bugünlerde, pazarı ayakta tutan ürünlerin başında ultrobook’lar gelmektedir. İncelik ve hafiflik konusu esas alındığında tüketicilerin beğenisini toplayan cihazlarda rekabet seviyesi de gittikçe yükseliyor. Apple’ın 12inc olarak ürettiği Macbook ile incelik kavramına yeni bir bakış açısı getirdiğini hepimiz hatırlıyoruz. Ancak şimdi işler değişti. HP’nin üretmiş olduğu Spectre isimli cihaz dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı unvanını Apple’dan kapmış gibi görünüyor.

HP Spectre’nin En Yakın Rakibi?bil3

Spectre’de en dikkat çeken kısım ise HP’nin ilk defa bir ürününde kullandığı minimalist logo tasarımı oldu. Şimdi hep beraber Spectre’nin teknik özelliklerinden bahsedelim. Cihaz 13.3 inç full HD ekran ile birlikte geliyor. Alanındaki en büyük rakibi olan Macbook ise 12 inç boyutlarındadır. Yani Spectre en yakın rakibinden daha büyük bir ekran boyutu sunuyor.

13.3 inçlik ful HD bir ekran sunan Spectre sadece 10.4 mm kalınlığa sahip. Yaklaşık olarak bir kalem pil ile aynı boyutlarda olan HP Spectre’nin ağırlığı ise sadece 1.1 kg. Yukarıdaki fotoğrafta da görüldüğü gibi üst düzey bir işçilik ve el emeği ile üretildiği fikrine varabiliyoruz. Aliminyum alaşım malzemeden üretilen kasa oldukça kaliteli bir görüntü sunmakta.

HP Spectre Teknik Özellikleri

  1. nesil Core i5 ve Core i7 işlemciler kullanılan Spectre 512GB’a kadar PCle SSD ve 8GB’a kadar ram ile birlikte sunulacak.bil2

HP Spectre Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı Ne Kadar?

Spectre ülkemizde ve Avrupa’da tahmini olarak Haziran ayında satışa sunulması planlanıyor. HP Spectre satış fiyatı ise 1500 Avrodan başlaması bekleniyor. Ülkemizdeki satış fiyatı belli olmamakla beraber tahmini olarak 4000TL gibi rakamlara satışa çıkacağını düşünmekteyiz. Oldukça hoş tasarıma sahip olan HP Spectre konusunda tüketicilerin görüşleri de merak konusu. Windows ya da OS X fark etmez derseniz, Macbook Pro’ya göre fiyatının daha uygun olması sebebiyle alternatifler altına eklenebilir.

 

Yorumlar


Sen de Yorumla!