>

 

Google’ın yeni sosyal uygulaması olan Google Spaces yayınlandı. Uygulamanın nasıl kullanıldığına dair ipuçları ve uygulamanın bizlere neler sunduğunu hep beraber inceleyelim.

Google çalışmalarının sürekli olarak sürdüğü sosyal uygulamalar serisine bir yenisini daha eklemiş oldu. Google bu defa da şansını Google Space ile denemeyi planlıyor. Peki Google Space ile birlikte gelen yenilikler neler? Hiç vakit kaybetmeden Google Space’in kullanım amacına ve diğer özelliklerine hep beraber göz atalım ve nasıl kullanıldığına dair bilgiler verelim.

Google Spaces Nedir?

Google Space uygulamasının kelime anlamı küçük gruplar için paylaşım olarak geçmektedir. Uygulamadaki en temel amaç kendimize ait bir alan oluşturmak ve diğer kullanıcıları da bu alana davet etmek ve aralarında bir paylaşım sağlamaktır. Küçük gruplar için paylaşım olarak tanımladık ancak bu ibare tamamen size bağlı olmakla beraber davet edeceğiniz kişi sayısına göre uygulamaya büyük gruplar için paylaşım da denilebilir. Bu tamamen sizin elinizde olup alanınıza gösterilecek olan ilgiye ve davet ettiğiniz kullanıcı gruplarına bağlıdır. Eğer isterseniz Google Spaces alanınıza tüm Facebook arkadaşlarınızı hatta Twitter takipçilerinizi davet ederek kendinize ait dev bir kitle oluşturabilirsiniz.

Google Spaces’te Neler Yapılır?

Yukarıdaki başlığımız cevabı oldukça basit olmakla beraber tam da istediğiniz gibi! Yani istediğinizi her şeyi diyebiliriz. Nasıl Facebook’da müzik, resim, durum güncellemesi ve benzeri şeyleri paylaşabiliyorsak Google Spaces’de bizlere istediğimiz her şeyi paylaşabilme imkanı sunuyor. Örnek vermek gerekirse; en sevdiğim filmler diye bir alan oluşturup, en sevdiğiniz filmlerin fragmanlarını bu alanda paylaşabilirsiniz. Ya da en sevdiğim şarkılar diye bir alan oluşturarak bu alana Youtube gibi platformlar aracılığıyla sevdiğiniz parçaları paylaşabilirsiniz. Ya da alanınızı bir probleminiz için tartışma ortamına da çevirebilmeniz mümkün. Uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi ise uygulamadan çıkış yapmadan tüm içeriklerin kolayca bulunabilmesi olarak göze çarpıyor.

Google Spaces işte böyle bir uygulama. Denemek isteyen ziyaretçilerimiz Google’da arayarak uygulamaya ulaşabilirler.

Yorumlar


Sen de Yorumla!