Xiaomi 4 Ayda 15 Milyon Sattı!

Haberler 23 Nis 2016 1.667 Okunma 5
>

Çin’in parlayan yıldızı Xiaomi gelişmelere ve yükselmeye son hız devam ediyor. 2016 yılının ilk 4 ayında 14.8 Milyon kadar akıllı telefonun satışını gerçekleştirdi.

Çin merkezli olup 2010 yılında kurulan Xiaomi, gelişmelerine son hız devam ediyor. En büyük politikası düşük fiyat garantisi ve müşteri memnuniyeti olan Xiaomi markası adeta bir uçuş modunda yükselmeye devam ediyor.

Başka Çin olmak üzere Uzak – Doğu ülkeleri tarafından oldukça sevilen şirket 2016 yılının henüz ilk çeyreği geçmesine rağmen rekor satış rakamlarına şimdiden ulaşmış durumda.

Xiaomi geçtiğimiz yıl 80 Milyon akıllı telefon üretimini gerçekleştiğini ve hepsinin satışını sağlayacağını belirten iddialar ile manşet olmuştu. Fakat şirket hedefine ulaşamayıp 70 Milyon adet satışta kalmış. Bu rakamın da azımsanmayacak bir miktar olduğunu dikkate almak gerek. Şirket başarısızlık olarak nitelendirdiği bu satış rakamlarına bu yıl ulaşacak, hatta geçecek gibi duruyor.

2016 yılına Redmi Note 3, Mi 5 ve Mi Pad 2 ile giriş yapan Çin devi şirket henüz 2016 yılının ilk çeyreğinde olmamıza rağmen 14.8 Milyon satış rakamına ulaşmış vaziyette.

Kevin Wang isimli IHS analisti tarafından hazırlanan raporda bahsi geçen 14.8 Milyonluk satış rakamının sadece Çin merkezli olduğu belirtildi. Yani diğer ülkelerde yapılan satışların da bu rapora ekleneceğini varsayarsak çok daha ciddi miktarlar ortaya çıkabilir.

Şirketin ürünlerinden birisi olan Mi 5 cihazının henüz Hindistan pazarına sürülmediğini belirterek bu rakamların çok daha fazla olacağını anlayabiliyoruz. Xiaomi yılın ilerleyen vakitlerinde, tahmini olarak Haziran ayında Mi Note 2 ve Xiaomi Max isimli iki cihazın da tanıtımını ve satışını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Xiaomi şirketinin gelecek yıl için planları arasında diğer ülke pazarlarına açılmak olduğunu belirtelim. Android Headlines’da belirtilen raporda satışların şuanda Çin ve Hindistan merkezli olacağını ve önümüzdeki yıllarda ise tüm dünyaya açılmayı planladıklarını gayet açık bir biçimde görebiliyoruz.

Yorumlar


Sen de Yorumla!