Az Bilinen iPhone Özellikleri

İnceleme 28 Oca 2016 1.859 Okunma az-bilinen-iphone-ozellikleri-1-300x194
>

Çeşitli firmalar aracılığıyla, kullanıcıların beklentilerine cevap sunmak amaçlı üretilen akıllı telefonlar, hayatımızın her sahasına girmiş durumda.

Yaş kategorisi fark etmeksizin, yaşamımızla bütünleştirdiğimiz telefonları olması gerektiği kadar kullanabiliyor muyuz?

Yoksa, saklı kalmış pekçok özellik, keşfedilmeyi mi bekliyor? iPhone’ların evrensel kesim aracılığıyla meçhul özelliklerini sizin amaçlı derledik.

1- Fotoğraf çekimi sandığınızdan daha pratik
iPhone’un yan tarafında bulunan, ses açma/kapamaya yarayan tuşları, fotoğraf çekimini gerçekleştirebiliyor. İki tuştan birine bastığınızda fotoğraf çekebiliyorsunuz. Şayet bu tuşlardan birine basılı tutarsanız seri çekim modu devreye giriyor ve iPhone üst üstüne fotoğraf çekiyor.

phone-photo
2- Yazım şartlarına uyarı edenlere
Yazım şartlarına uyarı ederek yazımınızı gerçekleştiriyorsanız, bu küçük ayrıntıyı bilmeniz yararınıza olacaktır.

Ayarlar>Klavye kısmından Otomatik Düzeltme ve Yazım Kontrolü Yap seçeneğini açarak, yazım hatasını en aza indirebilirsiniz.

phone-keyboar

3- Görüldü ibaresi sadece WhatsApp’ta şuanki değil
WhatsApp uygulaması, zaman geçtikçe getirdiği güncellemelerle, kullanıcılara çeşitli deneyimler sunmuştu.

İlk olarak iletinin iletildiğine işaret eden vuku bulan özellikler, beklentiler arttıkça iletinin okunduğuna işaret eden “görüldü” ibaresini de kullanıcılara aktarmıştı.

Bilmeyenler amaçlı iletinin görüldüğüne işaret eden ibare sadece bu uygulama ile hudutlu değil. iOS cihazlarına özel olarak hizmet verici iMessage aynı bir özelliği yansıtabiliyor.

Bunun amaçlı, Ayarlar>Mesajlar kısmından “Okundu Iletilerini Gönder“seçeneğini etkin duruma getirmeniz yeteri kadar olacak.

okundu-bilgisi
4- Uçak Modunu fazladan seçim edeceksiniz
iPhone uçak modunda tüm bilgi akışını durdurduğu amaçlı daha çabuk şarj oldu.

ucak-modu
5- Yanlış bir birşey yollamak istemeyiz
İstediğiniz doğrultusunda olmayan bir birşey yazdığınızı düşünüyorsanız, iPhone’u sağa ve sola gerçek sallamanız yeteri kadar. Karşınıza 2 alternatif kapsayan bir ekran çıkacaktır. Ekran belirdikten daha sonra ne yapacağınızı seçmek sizlere kalmış.

image1-2

Yorumlar

Yorumlar(3)
    • Ahmet 10 Şubat 2016

      Tesekkurler , yeni bir ozellik ogrendim 🙂


Sen de Yorumla!