>

Google arama motoru artık daha çok mobil odaklı olacak. Bu değişikliğin Mayıs ayında aktif olması bekleniyor.

Değişen teknoloji eğilimleri beraberinde sitenin mobil odaklı kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmesinin ardından, Google arama motorunda değişikliğe gidiyor.

Google, geçen yıl mobil aramalarda bir sıralama sinyali olan “mobil dostu”nu kullanacağını ifade etmişti. Mobil odaklı kullanıcıların yaptıkları aramaların daha üst sıralarda görünmesini sağlayacak servis ise henüz hizmet vermeye başlamamıştı.

Site şimdiki süreçte yaptığı açıklamada, kullanıcılar artık mobil arayüze sahip siteleri arama motorunda daha üst sıralarda görecekler.

Sahip olduğu algoritma ile ilk olarak SEO odaklı dökümanları kullanıcılara sunan Google tarafından, mobil platformun kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin ardından böyle bir girişimde bulunduğu belirtiliyor.

Ayrıca mobil destekli siteleri kullanıcılara doğrudan sunan Google, işin web sitesi boyutunda web sitelerini uyumluluk testine tabi tutuyor.

Böylece mobil arayüze sahip olmayan siteler arama motorunda mobil platforma sahip sitelerin arkasına düşüyor.

Kullanıcıların mobil odaklı tercihlerine uygun olarak hazırlanmış Google algoritması’nın Mayıs ayında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!