>

Microsoft İnternet Explorer ile mobil  kullanıcılar tarafından ciddi eleştiriler alan ve meydana getirilen geliştirmelere karşın istenilen performansı sunamayan Microsoft Explorer’ın  yeni tarayıcısı Microsoft Edge ile kullanıcılara ulaşmıştı.

Microsoft tarafından kullanıma sunulan yeni web tarayıcısı da piyasadaki rakipleri olan Google Chore,mozilla firefox ve yandex  karşısında üstünlük  kurmayı başaramazken, Microsoft bu mevzuda yeni geliştirmeler ve yeniliklerle  birlikte piyasadaki varlığını daha da çoğaltmak istiyor. Microsoft son çıkardığı web tarayıcısı  olan Edge , Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi rakipleri ile piyasada yarışmak adına oldukça geride başlarken konu ile ilgili Microsoft’dan yeni bir haber daha geldi.

Microsoft, İnternet  Explorer’a bakılırsa daha hızlı ve performans odaklı kullanıma sunduğu tarayıcısı için bu ürünün  mobil versiyonun da geleceğini belirtirken isteyen kullanıcılar artık cep telefonlarında da yeni internet tarayıcısı olan Microsoft Edge’yi  kullanabilecek.

 

Daha önce Windows Phone platformunda kullanıma sunulan fakat beklenen ilgiyi göremeyen internet tarayıcısı için Microsoft Edge ile  yeniden gözünü  mobil alana çevirirken internet tarayıcısının mobil versiyonunu bir tek Windows Phone için gelmesi yani sınırlı olması  beklenmiyor. Zira son dönemlerde Microsoft tarafınca pek çok yeni uygulama Android ve iOS işletim sistemleri ile uyumlu bir halde kullanıma sunulurken internet tarayıcısı ile bu durumun devam ettirilmesi ve daha çok kullanıcıya ulaşılabilmesi adına Android ve iOS marketlerde de bu yeni web tarayıcısının yer alması umut ediliyor. Konuyla ilgili resmi açıklamalarda herhangi bir tarih verilmezken uygulamaların bu yılın Eylül ayı itibariyle kullanıma sunulması umut ediliyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!