>

Son yıllarda oldukça popüler bir hal alan açık kaynak kodlarına sahip içerik yönetim sistemlerinden birisi olan WordPress 4.5 sürümü çıktı! Birçok yeniliği içerisinde bulunduran bu güncellemedeki detaylar haberimizde.

Blog sitelerinden tutun da e-ticaret sitelerine kadar birçok kişinin beğenisi kazanmış olan WordPress güvenliği, sürekli güncelliğinin yanı sıra yüzlerce hatta binlerce ücretsiz teması ve eklentileri için internet aleminin vazgeçilmez bir içerik yönetim kontrol sistemi olarak yerini almıştır.

İnternet genelinin yüzde 25 ve üzerinde bir kullanım oranı olan WordPress’in açık kaynak kodlu hali geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu.

WordPress 4.5 Güncellenmesi Yayınlandı!

Güncelleme ile birlikte bir çok yenilik gözümüze çarpıyor. Bunların en başında ise WordPress 4.5 öncesinde yazı içinde link verirken karşımıza popup bir ekran gelmekteydi. WordPress 4.5 güncellemesi ile birlikte bu ekranı kaldırmış ve yazı içine entegre etmiş.

Görünüm sekmesi altında yer alan tema özelleştirici bölümü de büyük çaplı diyebileceğimiz bir değişikliğe uğramış. Özelleştiriciye eklenen bölüm sayesinde web sitesinin mobilde ya da tablette nasıl göründüğünün tekbir tık ile görebilmemiz artık mümkün. Ayrıcı sadece özelleştiriciyi kullanarak logo değişikliği yapabiliyoruzsunuz.

Eğer WordPress altyapısına sahip bir web siteniz varsa, panelinizden tek bir tıklama ile Worpress 4.5 sürümüne yükseltebilirsiniz.

 

 

Yorumlar


Sen de Yorumla!