>

Western Digital ailesine WD Gold isminde yeni bir seri ekleniyor. Daha çok veri merkezi odaklı kullanım amaçlanan WD Gold serisi birçok teknoloji gelişmeyi kendi bünyesinde barındırıyor.

Şu anda black, green, red gibi HDD serileri olan WD HDD ailesine şimdi den WD Gold serisi eklendi. Büyük cache ve helyum gibi teknolojiler kullanılan WD Gold serisinin ilk hedefi veri merkezleri!

WD Gold Fiyatı ve Özellikleri

3 farklı kapasite seçeneği bulunan WD Gold serisi ilk etapta 4 TB, 6 TB ve 8 TB olarak üç farklı kapasite seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. 3.5 inç form – faktör yapısı ile dikkat çeken WD Gold serisi tüm seçeneklerini 7200 RPM dönüş hızıyla birlikte geliyor. Arabirim olarak yine SATA 6 Gbps arabirimi kullanılacağı duyuruldu.

Titreşime karşı özel bir koruma yöntemi kullanılan WD Gold serisi, ayrıca RAID teknolojisi için de özel yöntemler kullanılarak optimize edilmiş. Aynı zamanda RAFF teknolojisini de bünyesinde barındırıyor.

WD’nin online mağazasında satışa sunulan WD Gold serisinin şu anki fiyatları; 4 TB için 309 dolar, 6 TB’lık modeli için 499 dolar ve 8 TB’lık modeli içinse belirlenen fiyatı 629 dolar.

Günümüzün ilerleyen teknoloji ile birlikte son zamanlarda oldukça yüksek kapasitelere ve okuma hızlarına sahip hard diskleri görmeye başladık. WD Gold serisi de pazardaki payını koruyacak gibi görünüyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!