>

Enflux firması, fitness sporuna uygun olarak geliştirdiği yeni giyilebilir teknoloji ürününü tanıttı. Spor esnasında vücudun tüm hareket performansı hakkında bilgi veren çözümün detayları haberimizde.

Enflux firması, fitness sporuna yönelik geliştirdiği giyilebilir teknoloji ürününü duyurdu. Antrenman sırasında tüm vücudu saran kıyafetiyle sporculara hizmet verecek olan ürün, tüm vücut bölgelerinin bilgisini sunacak.

Sporcuların gösterdikleri performansı 3D görüntülü grafiklerle aktaracak ürün, son dönem bazlı giyilebilir fitness ürünlerinden bu yönü ile ayrılıyor.

Kendi kendinizin eğitmeni olun parolası ile yakılan kalori miktarı, çalıştırılan kas grupları, boşalan glikojen depoları, düşen insülin seviyesi gibi bilgileri kullanıcılara aktaran ürün, bir antrenörden daha fazla bilgi sağlamayı hedeflemekte.

Sporcunun bedenine gösterdiği uyum ile antrenmandaki hareketlerin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesini amaçlayan ürün, sakatlanma riskini en aza indirgeyecek şekilde özel olarak tasarlandı.

Kıyafetin üzerinde bulunan 10 mini hareket sensörü ile tüm vücudun hareketini takip edip kaydedecek olan Enflux, söz konusu bilgileri kullanıcının akıllı telefonunda gösterecek.

Sporcularda 3 boyutlu performans grafikleri ile söz konusu bilgilere erişecekler.

Sporcu başlangıç seviyesinde ve elde edilen bilgileri yorumlayacak düzeyde değilse, bilgiler uygulamanın sağladığı bir platform üzerinden profesyonel antrenörlere gönderilecek.

Profesyonel fitness antrenörleri, antrenman içeriğine göre size yönlendirmelerde bulunacak ve tavsiyeler verebilecek.

İnsanların yaptıkları sporları bilinçli ve daha sağlıklı bir şekilde yapması için tasarlanan çözüm Mayıs ayına kadar kullanıcılarla buluşacak.

Digital Trends‘in haberine göre sporcuların ürüne sahip olmaları için ise 250 doların üzerinde bir fiyatı gözden çıkarmaları gerekiyor.

Enflux firması’nın yeni giyilebilir teknoloji ürünü ile ilgili yayınladığı tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!