>

Volkswagen’in yeni cephesi olan Hybrid Concept için geri sayım başladı. Volkswagen Hybrid Concept özellikleri ile ilgili detaylar haberimizde.

25 Nisan – 4 Mayıs 2016 tarihinde Çin’in Beijent kentinde meydana gelecek olan 14. Beijent Auto Show 2016 için geri sayım devam ediyor. Otomobil üreticisi dev firmalar ve otomobil tutkunlarını bir araya getirecek olan  14. Beijent AutoShow için heyecan dorukta!

Mazda, Porche, Volkswagen, Audi, İnfiniti, Renault gibi dev otomobil üretici firmaların yanı sıra, bazı yerli modellerde pazardaki payına alabilmek adına kendi modellerini tanıtacaklar.

Volkswagen Hybrid Concept SUV

Çin’de düzenlenecek olan AutoShow’da sergilenecek olan Volkswagen Hybrid Concept SUV’un Çin’de sergilenmesinin nedenini bir pazarlama stratejisi olduğunu düşünmekteyiz. Geçtiğimiz yılda birçok otomobil firması yeni modellerini bu AutoShow’da sergilemiş ve kullanıcıları ile ilk teması bu fuar sayesinde gerçekleştirmiştir.

Çin’de kalabalıktan dolayı ortaya çıkan kirli hava sonucu, bu bölgede Hybrid modeller daha çok tercih sebebi olmaktadır. Eğer Volkswagen’in seçiminin Çin olmasının nedenlerinden birisi de Uzak – Doğu bölgesinde bir hakimiyet düşünmesi olabilir. Ama unutulmaması gereken bir diğer konu ise, Uzak – Doğu bölgesine tam olarak hakim olan Toyota gibi dev bir şirket ile karşılaşmak zorunda kalacaklardır. Bu rekabet önümüzdeki yıllarda nasıl bir hal alır büyük bir merak konusu.

Volkswagen Hybrid Concept Suv Teknik Özellikleri

Bahsi geçen araç SUV segmentinde bir araç olduğu için ilk izlenim olarak iç hacim ve dış hatlar olarak Tiguan’ın bazı özelliklerini yansıttığını söylemeden edemeyeceğiz. Aracın motoru ise 375 HP olarak verilmiş ve benzin – elektrik kombinasyonu kullanılmış. 700 Nm gibi çok yüksek bir tork değerine sahip olan araç teknik özellikleri ile oldukça iddialı olduğunu gösteriyor.

Maksimum hız olarak 225 km/s sahip olan aracın hızlanması süresi olarak da 0 – 100 km yaklaşık 6 saniye olarak belirlenmiştir.

Aracın iç tasarımında kullanılan yüksek teknolojiler sayesinde, gövde ve ön camda yeni bir kadran görebilme ihtimalimiz yüksek.

Yorumlar


Sen de Yorumla!