>

Konsol savaşlarındaki iki dev rakip arasındaki rekabet son hızıyla sürüyor. Playstation 4.5 en büyük rakibi olan Xbox One ile kıyaslandığında aslında durum pek rekabet ortamı gibi görünmemekte. Xbox One satış sayısını tam olarak ikiye katlayan Playstation liderliğini devam ettirmekle kalmıyor, bir üst model ile kullanıcıları kavuşturmak için çalışmalarına son hız devam ediyor ve heyecanlı bekleyiş sürüyor. Uzun zamandır konsol piyasasında sıkça adını duyduğumuz Playstation 4.5 haberleri gün geçtikte farklı bir boyut kazanmakta ve isminin de belirlenmesi ile konsol piyasasını sallayacak gibi duruyor.

Yeni Playstation 4.5’in isimi ise Playstation NEO olarak belirlenmiş durumda. Yeni Playstation NEO’un işlemcisi bir önceki modeline göre yaklaşık %30 daha performanslı olacağı da haberler arasında. Yeni nesil Playstation NEO 2.1Ghz hızında ve 8 çekirdekli bir işlemciyle piyasaya sürülüyor.

Sony tarafından yapılan açıklamada Playstation 4 ve Playstation NEO sahipleri aynı oyunları oynayabilecek ve Playstation Network Store’a sahip olabilecekler. Playstation NEO’dan Playstation 4 den farklı bir sosyal ağa sahip olacağı da söylentiler arasında.

Playstation NEO Satış Fiyatı?

Playstation NEO’nun satış fiyatı şuanda net olarak bilinememekle beraber bazı kaynaklara göre 400$’lık miktarı aşmayacağı söyleniyor. Sony’nin 14 Haziranda planladığı E3 2016 organizasyonlarında Playstation NEO’nun tanıtılacağını düşünüyoruz.

Yorumlar


Sen de Yorumla!