Uzaya Okul Gezisi!

Genel 23 Nis 2016 639 Okunma 3
>

Gelecek zamanlarda Lockheed Martin tarafından uzaya gezi niteliğinde planlanan projenin ayrıntıları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Çocukların sıradaki gezisi uzay olacak!

ABD merkezli havacılık ve teknoloji şirketi Lockheed’in gelecek zamanlarda uzaya yapılacak seyahatler konusunda çeşitli projelerinin olduğu biliniyordu. Bu nedenle yaklaşık 1 milyar dolar maliyetindeki hipersonik uçağın üretileceği duyuruldu. Projede gerçekleştirilecek kişiler içinse çocuklar düşünülmekte.

Şirket, Digital Trends’de yer alan haberlere göre çocuklara sanal bir şekilde Mars deneyimi yaşatmayı planlıyor. Sanal dünyanın ve yapılacak olan Mars deneyiminin eğitim kapsamı tarafından vurgulanması gerektiğini düşünüyorlar.

Projede Neler Yapılacak?

Sürükleyici bir sanal gerçeklik olan projede çocuklar ilk olarak bir otobüsün içinde bulunacaklar. Okul yaşlarında olan çocuklara; bugüne kadar toplanmış Mars görüntüleri ve bilgileri sanal olarak aktarılacak. Mars’ın yüzeyinde gezebilecek olan çocuklar, bunun yanı sıra kendilerine verilen özel ses cihazları sayesinde gerekli bilgileri dinleyebilecekler.

Şirket sanal Mars gezisi haricinde Hello Mars adında bir uygulama geliştirdi. Bu uygulamanın amacı sadece sanal gerçeklik ile kalmayıp, Mars’daki hava ve benzeri doğa olaylarını çocuklara eğlendirici, öğretici bir dil ile aktarmak.

Marilly Hewson (Lockheed Martin’in CEO’su) ilk okul ve orta okul çağındaki çocukların gezegeni değiştirebilecek ve geleceğimizi emanet edeceğimiz çocukların olduğunu ifade etti.

Başka ABD olmak üzere birçok dünya ülkesi üzerinde uzay ve uzay ile ilgili çalışmalar son sürat devam ediyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!