>

Sinemalarda 2 milyar dolardan fazla kazandıran rekor film Star Wars: The Force Awakens, uzunca sürelik bir dönemden ardından korsan raflarındaki yerini de aldı. Filmin resmi olarak piyasaya açılma tarihi bir Nisan.

Blu-Ray sürümü ise 5 Nisan’da piyasaya çıkacak fakat DVD baskıları gerçekleştiği amaçlı, sızıntının da gerçekleşmesi gecikmedi. Star Wars 7 Blu-Ray Torrent olarak çıktı.

Star Wars 7 Torrent çıktı
TorrentFreak raporlarına yönelik Star Wars: The Force Awakens Torrent, çıkışını yaptığı andan sonraki 12 saatlik dilimde, 250 bin birey aracılığıyla indirildi. Haliyle Pirate Erkek ve Kickass benzeri Torrent siteleri de bu işin başını çekiyor.

Buna en yakın meydana gelen film, geçen yil toplamda 46 milyon Torrent indirilmesi ile beraber Interstellar. Film, her 12 saatte 250 bin indirilme sayılarına ulaşmıştı. Fakat bu gidişle Star Wars’un, Torrent amaçlı de rekor kırması beklenebilir.

DRM savunması ve ikazlara nazaran gerçekleşen bu olayda Disney’in üzgünüm yapabileceği fazla bir birşey yok. Filmin İntertam olarak’ten geriye çekilmesi yapılamayacağı amaçlı, belki piyasaya erken sürülme işlemi yapılabilir.

Ancak yasadışı yöntemlerin filmin satışlarına vereceği zarardan tamamıyla kaçmak fazla olası olmayacak.

Yorumlar


Sen de Yorumla!