>

Samsung’un yeni aldığı patent sayesinde akıllı saat çözümlerine yepyeni bir yenilik getiriyor. Samsung Smartwatch olarak isimlendirilen bu çalışma, kullanıcılarına gelen bildirim gibi bilgileri elleri üzerine yansımasına olanak sağlıyor.
Samsung son zamanlarda üzerine fazlaca düştüğü akıllı saat sektörüne bomba bir yenilik ile yeniden damgasını vuracak gibi duruyor. Yeni projesi için patent başvurusunda bulunan Samsung kullanıcıların ellerini kullanarak birçok bilgiye sahip olabileceğini iddia ediyor.
Samsung Kullanıcı Eli Tasarlayacak!
Şirketin kullanacak olduğu teknolojilerin başında gelen hologram teknoloji sayesinde kullanıcının eli ile cihaz ekran ebatı arasındaki orantısızlığı ortadan kaldırmayı planlıyor. Akıllı saat sektöründe sürekli duyduğumuz bu problem de tarihe karışacak gibi duruyor.
İçerisinde bir adet projektör bulunduracak olan akıllı saat, bu projektör sayesinde akıllı saatinizin üzerinde bulunan bilgileri elinizin üst yüzeyine yansıtacak ve kullanıcıların sadece elini kullanarak bilgilere erişebilmesi planlanıyor.
Kullanıcılar ellerine yansıyan bilgileri yani sıra klavye, tuş takımı, menü gibi işlevlerin kullanılması içinde ellerini kullanması yeterli olacak. Düğme seçenekleri ise parmak uçlarında belirlenmesi planlanan sisteme ait paylaşılan birkaç görsel mevcut. Alt taraftaki görselimizde ise menü sistemi hakkında basit ama etkili bir şekilde ifade edilmiş gibi duruyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!