>

Yapılan bir test sonucu gösteriyor ki, mobil cihazlarda reklam engelleyici kullanmak %50’ye varan pil tasarrufu sağlıyor. Araştırmanın detayları haberimizde.

Yetersiz pil ömrü, akıllı telefonlarımızın belki de en büyük problemi. Bu problemi çözebilmek adına yanımızda powerbank taşımak, ekran ışığını olabildiğince kısmak ve pil tüketen uygulamaları kapatmak gibi birçok işlem yapıyoruz.

WireCutter‘ın gerçekleştirdiği bir araştırma ise, reklam engelleyici (AdBlock) uygulamalarının pil ömrüne oldukça olumlu etki ettiğini ortaya çıkardı.

AdBlock İle %50 Tasarruf

Yapılan testte iPhone 6s kullanılarak Wi-Fi üzerinden internette gezinildi. Bu testlerden ilki herhangi bir AdBlock uygulaması olmadan yapıldı ve test sonucunda %18’lik bir pil ömrü kaybı oldu.

İkinci testte ise 1Blocker isimli AdBlock programı kullanıldı ve aynı şartlar sonrasında sadece %9 pil tüketimi görüldü. Yani bir başka deyişle AdBlock programı, engellediği reklamlar sayesinde %50 daha iyi bir pil ömrü sunmuş oldu.

Eğer siz de yetersiz pil ömründen şikayetçiyseniz, Andorid veya iOS cihazlarınızda bir AdBlock uygulaması kullanmanızda fayda var.

Yorumlar


Sen de Yorumla!