>

Profesyonel Spor Antrenmanlarınızı VR ile Yapın!

VR teknolojisinin hayatımıza kattıkları artık spor dünyasına da eklendi. Antrenmanlarınız artık eskisi gibi olmayacak.vr

Sporcular için antrenmanların en zor olduğu zamanlar hava şartlarının antrenman yapmaya el vermediği zamanlar olsa gerek. Özellikle açık alanda oynanan oyunlarda kötü hava şartları oluştuğunda zaman zaman antrenmanlar iptal olabiliyor. Bu durum da takımların maçlarına hazırlanmalarına engel oluyor. Hatta mecbur kalıp kötü hava şartlarında antrenman yaparak sakatlanma ve hastalıklarla baş etmek zorunda kaldıkları da oluyor.

VR teknolojisi şu sıralar oyun dünyasında oldukça dikkat çekti. Hatta sadece oyun dünyasında değil birçok farklı noktada ne kadar çok işe yarayabileceğini teknoloji severlere gösterdi. Özellikle sağlık ve tehlikeli araçların kullanım eğitimlerinin daha güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan sanal gerçeklik spor alanında da kullanılabileceğini ispatladı.

Florida‘nın MLB takımı The Tampa Bay Rays sanal gerçeklik teknolojisini tesislerine taşımıştır. EON Sports VR tarafından geliştirilen iCube sistemini kullanmaktadır ve antrenmanlarını artık sanal gerçeklik ortamında yapmaktadır.

Kullanılan bu VR sisteminde farklı teknik ve özellikler vardır. EON Sports VR CEO’su Brendan Reilly gelecek yıllarda daha fazla takımın bu sistemi kullanacağını açıkladı. Sanal gerçeklik her ne kadar dış saha ortamı kadar olmasa da birçok konuda oyuncuların çok fazla işine yaramaktadır.

Eğer sanal gerçeklik bu şekilde ilgi görmeye, kullanılmaya ve hızla gelişmeye devam ederse gelecek zamanlarda dış çevrenin etkisi daha iyi ve daha gerçekçi şekilde yansıtacak gelişmeler olabilir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!