>

Microsoft’un Azure altyapısında ortaya koyduğu Azure Conteiner bugün itibariyle kullanıcılarla sunulduğu açıklandı.

Azure Conteiner Nedir?

Microsoft bu servisi daha önceden açıklamıştı. Microsoft Conteiner altyapısında sunulan Azure Conteiner sistemi bulut ve bilgi işlem hizmeti olarak kullanıcılara hizmet verecek. Azure Conteiner bugün itibariyle de tam olarak aktif edilmiş oldu.

Swarm, Foursquare, OS, DC ve benzeri uygulamaların çalışmasında pay sahibi olan Docker sistemine sahip olan Azure Conteiner geçen yıl duyurulmuştu. Meraklı bekleyişimiz bu sabah itibariyle son bulmuş oldu.

Tech Crunch’daki haberlerde de dile getirilen Azure Conteiner açık kaynak kodlu projelere odaklı olduğunu da duyuruldu.

Sistem Nasıl Çalışacak?

Azure Conteiner isimli servisin ise en çok merak edilen konusu, sistemin nasıl çalışacağı yönünde. Sistem nasıl çalışacak sorusunun cevabını ise Microsoft’un yazılım mimarlarından birisi olan Mark Russinovich tarafından açıklandı.

Russinovich yaptığı açıklamada kullanıcıların kendi açık kaynak kod sistemlerini kullanarak iş yükünün hafifletebileceğine ve istediği zaman taşımalarında kullanabileceklerini dile getirdi. Bu iki hizmetin sunmadan önce kullanıcı görüşleri odaklı çalışmalar yaptıklarını ve iki sistemi birden kullanmak isteyen kullanıcıların ise sorun yaşamadan kullanabilecek olması müjdesini verdi.

Yorumlar


Sen de Yorumla!