>

Microsoft’un yeni çeviri hizmeti olan Microsoft translator yeni güncellemesi sayesinde resim üzerinden çeviri yapabilecek.

Çeviri uygulamasını Android için güncelleştiren Microsoft, genelde görmeye alıştığımız güncelleme notları arasında küçük hatalar giderildi gibi basit şeylerden ziyade büyük bir yenilik ile geliyor.

Güncelleme ile Birlikte Gelen Yenilikler

Yeni güncelleme sayesinde ihtiyaç duyduğunuz an menü içerikleri, trafik tabelaları gibi birçok alanda hızlı çeviri yapabilecek olan Microsoft Translator’ün ihtiyaç duyduğu tek şey, fotoğraf çekebilme yeteneğine sahip bir akıllı telefon! Marshmallow kullanıcıları da ek olarak düşünülmüş ve Marshmallow kullanıcılarına da küçük bir kıyak geçilmiş diyebiliriz. Peki nedir bu kıyak?

Eğer Android Marshmallow işletim sistemini destekleyen bir cihaza sahipseniz herhangi bir uygulama üzerinde çalışırken çıkış yapmanıza gerek kalmadan Microsoft Translator’ü kullanabileceksiniz. Peki neden sadece Android Marshmallow? Bunun sebebi de gayet açık bir şekilde ticari kaygı diyebiliriz. Yeni sisteme yeni özellik ekleyelim ki, bu yeni cihazları daha çok satabilelim mantığı öyle değil mi?

Uygulama 40 dan fazla dil desteği sunmasıyla birlikte çevrimdışı çalışma özelliğine de sahip olarak geliyor. Yani internetin çekmediği veya internetinizin olmadığı durumlarda bile Microsoft Translator’ü kullanabilirsiniz. Resimden çeviri olarak çalışan bölümde ise şuanda 21 adet dil ile hizmet veriliyor. İlerleyen günlerde ilk etapta desteklenen dil sayısını 40, sonrasında ise daha da arttıracaklarını düşünmekteyiz.

 

Yorumlar


Sen de Yorumla!