>

Microsoft, tarayıcısı Edge‘in daha geniş bir alanda kullanılmasını istiyor. Bu nedenle Edge’de Chrome uzantılarına destek vermek için çalışmalara başladı.

Windows 10‘un son test sürümünde Windows, Edge için uzantıları tanıtmıştı. Edge’de şu anda uzantı konusunda çok geniş bir yelpaze yok.

Google Chrome Uzantıları Microsoft Edge’e Taşınabilecek

Ubergizmo‘nun haberine göre Microsoft, Chrome uzantılarının Edge’de de çalışabilmesine yönelik bir çalışma yürütüyor. Microsoft’un Kıdemli Program Yöneticisi Jacob Rossi, geliştiricilerin Chrome uzantılarını Edge’e taşıyabilmesine yönelik bir araç hazırladıklarını söyledi. Rossi şunları ifade etti:

“Bu konuda çok fazla soru alıyoruz. Evet, Chrome uzantılarının Edge’de çalışabilmesine yönelik bir çalışma yürütüyoruz. Henüz bitmedi ve tüm uzantılar desteklenmiyor.”

Bu haber hem kullanıcıları hem de geliştiricileri çok sevindirdi. Sadece Edge için uzantı yapmanın dışında geliştiriciler artık mevcut uzantılarını daha fazla yayma imkanına sahip olacaklar.

Windows 10’un bir sonraki güncellemesinin ne zaman geleceğine dair resmi bir bilgi bulunmuyor. Ancak tahminler bu güncellemenin Haziran’da gelebileceği yönünde. Yani Windows 10 kullanıcılarının Edge’de uzantı desteğini görebilmek için birkaç ay beklemeleri gerekiyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!