>

Pictar isimli grip sayesinde iPhone’ın mükemmel kamerasını artık bir D-SLR’ye dönüştürmek mümkün oluyor. iPhone için çıkan en iyi grip özelliğine sahip olan Pictar hakkında detaylı incelememiz haberimizin devamında.

Yaklaşık 9 yıl önce San Francisco’da başlayan Pictar, o günden bugüne geliştirilmeye devam ediyor ve tüm iPhone modelleri ile tam uyum halinde çalışıyor. 2015 yılında yapılan araştırmaya göre yıl içerisindeki çekilen fotoğrafların yaklaşık yüzde 75’i akıllı telefonlar sayesinde çekilmiştir. Fotoğraf çekmeye seven kullanıcılara yeni ve daha gelişmiş bir deneyim sunan Pictar Kamera Grip sayesinde fotoğrafçılığına ayrı bir hava katabilecek, daha başarılı fotoğraflar çekebileceksiniz.

iPhone kameralarını incelediğimizde neredeyse D-SLR fotoğraf makinelerine yakın performans sağladığını görebiliyoruz. Pro Camera tarzı ek uygulamalar sayesinde ISO, diyafram ve enstantane hatta beyaz ayarı bile yapabilmek mümkün. Bu ayarları yapabilmenin yanında aslında ihtiyaç olan tek şeyin telefonun titrememesi, bunu da Pictar Grip sayesinde sağlayabiliyoruz.

Pictar iPhone kamerasının tüm özelliklerinden eksiksiz olarak faydalanmamıza olanak sağlarken, daha kaliteli fotoğraflar çekmemize de yardımcı oluyor. Grip üzerinde yer alan 5 adet dahili tuş sayesinde daha detaylı fotoğraflar çekmemize olanak sağlıyor. Aynı zamanda elde de D-SLR etkisini veren grip sayesinde konfordan da ödün vermeden kullanmamıza olanak sağlıyor.

Shutter yani fotoğraf çekmemizi sağlayan tuş oldukça hassas bir biçimde ayarlanmış ve aynı bir D-SLR fotoğraf makinesi kullanıyormuş gibi, Shutter tuşuna yarım basarak odak noktasını ayarlayabiliyor, ve pozlama ayarı yapabiliyoruz. D-SLR’lerde olduğu gibi tam basma işleminde ise fotoğrafın çekilmesini işlevini yerine getirebiliyor.

Ayrıca kış aylarında eldiven kullandığımız zamanlar akıllı telefonlarla fotoğraf çekmek, hatta akıllı telefonları kullanmak bile imkansıza yakın bir hal alıyor. Pictar Grip bizi bu olaydan da kurtarıyor. Artık eldiven giyerken de fotoğraf çekebileceksiniz.

Cihazın ön tarafında bulunan çarkın döndürülmesi sayesinde ise zoom diye tabir edilen yakınlaşma – uzaklaştırma işlemleri rahatlıkla tek el ile yapılabiliyor. Bu çark isteğe bağlı olarak da programlanabiliyor. Herhangi işinize yarayan bir fonksiyonu bu tuşa atayabiliyorsunuz.

Üçüncü tuş ise, ön kamera yani selfie butonu olarak kullanılabiliyor. Bu tek tuş sayesinde diğer elimizi kullanmaya gerek kalmadan ön veya arka kameraya geçiş yapabiliyoruz. Bir nevi kameralar arasında geçiş işlemleri için kullanılıyor.

Ek olarak gelişmiş fotoğrafçılık için manuel mod, İSO öncelikli mod ve shutter öncelikli mod arası geçişler için yardımcı bir tuş bulunuyor.

Ergonomik yapısı sayesinde tıpkı bir D-SLR fotoğraf makinesi kullanıyormuş hissi veren Pictar Grip sayesinde daha güzel fotoğraflar çekebilmek mümkün. Pictar boyun ve kol askısı ve kılıf ile birlikte geliyor.

Tripot kullanımı için cihazın alt Kısımında bir bölüm de oluşturulmuş ve tripot kullanmak isteyen kullanıcılar da düşünülmüş.

slr2

iPhone 4, iPhone 5 ve iPhone 6 modelleri ile tam olarak uyumlu çalışan bu cihazda henüz iPhone 6S ve iPhone 6S Plus desteği bulunmuyor.  3 V CR ½ AA pil ile çalışan cihaz yaklaşık 5 ay kadar başka bir pile ihtiyaç duymadan çalışabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar


Sen de Yorumla!