>

KGI Securities’den Apple analisti olan Ming-Chi Kuo, Asya tedarik zincirinde bulunan kaynaklarda elde ettiğini söylediği bilgilere göre yeni çıkacak olan iPhone modelleri hakkında bilgiler verdi.

Ming-Chi Kuo’ya göre 2017’de tanıtılması düşünülen iPhone modeli, iPhone 6S’in ve iPhone SE’nin aksine alüminyum değil camdan olan yeni bir kasa kullanacak. Bu tahmin daha önce ki raporlar ile de eşleşiyor.

Bu raporlara göre yeni çıkacak olan iPhone modeli aynı zamanda, daha kaliteli bir renk sağlayan AMOLED ekran teknolojisine ve derin siyahlara sahip olacak. Bu yeniliklerin 2017’ de gerçekleştirilmesi düşünüldüğüne göre, bu sonbahar da tanıtılacak olan iPhone 7 nasıl olacak?

Söylenilenlere göre iPhone 7 büyük bir güncelleme ile birlikte gelecek. Apple düz sayıya sahip olan modellerinde genelde büyük değişiklikler yapar. S takısı olan modellerinde ise daha iyi olan kamera ve hızlı çip gibi iç donanım açısından yükseltmeler gerçekleştirir.

Eğer analist Ming-Chi Kuo doğru söylüyorsa Apple sanırım bu döngüsünden vazgeçiyor. Şimdiye kadar dışarı sızdırılan iPhone 7 görselleri 6S’den çok da farklı değil.

2017 model iPhone’un 5,8 inç AMOLED ekrana sahip olacağı söylenmişti. Ancak cihaz 6S Plus’dan daha küçük olacaktır. Büyük bir yazılım özelliği olan biyometrik tanıma, belki iris ve yüz tarama özellikleri de bu modelde olacak.

Daha iyi bir zoom özelliği sağlayan çift kamera lensleri ile üst düzey yeni bir iPhone 7 modeli bekliyoruz. Bu telefon ile ilgili diğer büyük bir söylenti ise Apple’a ait tescilli Lightning şarj bağlantı noktasına takılarak kablosuz Bluetooth kulaklık gibi ses aksesuarlarını kullanacağı veya kulaklık için olan jakın kaldırılacağı yönündedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!