>

 

2016 yılının merakla beklenen akıllı telefonlarının başında gelen iPhone 7 hakkında çeşitli söylentiler gelmeye devam ediyor. Piyasaya sürülme tarihi olarak Eylül 2016 olarak tahmin edilmektedir. iPhone ve Android cihazların en büyük s
orunlarının başında gelen batarya yetersizliği üzerine de Apple’ın çalışmalar yaptığı düşünülmektedir. Olası bir ihtimalle iPhone 7’nin kablosuz şarj özelliği ile piyasaya sürüleceğini düşünmekteyiz.

iPhone 7 Özellikleri

Tahmini 4GB RAM bellek olması beklenen Apple’ın iPhone 7 modeli 4.7 inclik bir ekran ile gelmesi muhtemel. Depolama birimi olarak da 32, 64 ve 128GB dahili hafıza birimleri ile gelmesi beklenmektedir. Depolama konusunda bir değişikliğe gitmeyi düşünen Apple firması muhtemelen iPhone 7 ile birlikte 16GB’lık hafıza seçeneğini kaldıracaktır. Bu da doğal olarak fiyatların biraz daha artması demektir.

iPhone 7’nin Satış Fiyiphone 7atı Ne Olacak?

Elimizden tahmin yürütmekten başka bir şey gelmemekle beraber, iPhone Türkiye fiyatı muhtemelen 3.200TL ile 3.700TL arasında (32GB dâhili depolama ile) olacaktır.

iPhone 7 ile birlikte telefonun kasasında bir incelme olması planlanmaktadır. Kasanın incelmesi ile birlikte Apple kulaklık girişini de tarihe karıştırıyor. Klasik 3.5mm jack yerine thunderbolt dediğimiz, şarj alet girişinden kullanabileceğimiz, özel olarak yapılmış ve ses kalitesi arttırılmış bir kulaklık ile gelmesi de muhtemel.

Son zamanların en gözde akıllı telefonlarının da izlediği dayanıklı batarya üzerine yapılmış çalışmalar Apple’ı da etkileyeceğe benziyor. Bununla birlikte kablosuz şarj özelliği ve su geçirmezlik de muhtemel seçenekler arasında yerini alıyor.

iPhone 7 ile ilgili elimizde net bir bilgi şu anlık yok. Hepimizin merakla yeni iPhone 7’nin Lansmanı’nı beklemekten başka çaremiz yokmuş gibi görünüyor.

Etiketler:

Yorumlar


Sen de Yorumla!