>

Bazı haberlere göre Apple yeni ürünü iPhone 7’de cam kasa kullanması bekleniyor. iPhone 7 ile birlikte çok büyük değişikliklere gideceğini düşündüğüm Apple neler yapacak hep beraber göreceğiz.

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone SE’yi tanıtmış ve dış hatları çerçevesinde iPhone 5 ve iPhone 5S’den çok da fazla bir farkı olmayan cihaz hayal kırıklığı olmuştu. Bu sebeple Apple kendini affettirmek adına yeni modeli olan iPhone 7 ile akıllı telefon piyasasını sallayacak gibi duruyor. Bunun yanında büyük bir değişikliğe gitmeyi planlayan Apple firmasının neler yapacağı hatta neler yapabileceğini tahmin etmek için hayal gücümüzü bir hayli zorlamamamız gerekmekte.

Apple Ne Gibi Değişiklikler Yapacak?

iPhone 7 ve iPhone 7S modellerini 2017 yılında piyasayı sürmesi beklenen dünya devi şirket, bugüne kadar tüm cihazlarından kullandığı alüminyum yapıdan vazgeçip tamamen cam bir yapıya sahip cihazlar ile piyasaya bomba gibi düşmeyi planlıyor. Yeni cihazların ayrıca AMOLED ekran teknoloji ise birlikte geleceğini düşünüyoruz. Tamamen cam kaplı dış kasa ile dayanıklılık ve direnç testleri en çok merak edilen konular arasında. Bakalım bu konuda Apple ne gibi bir yöntem izleyecek, merak ile bekliyoruz.

Tahmini olarak ilk başta yüzde 40 oranlarında cihazlara uygulanacak olan cam kaplama ilerleyen zamanlarda yüzde 100 olarak güncellenmesi bekleniyor. Cam kasa denilince ilk olarak akla gelen dayanıklılık konusunda ise Apple’ın özel bir çalışma yapmasını bekliyoruz.

Yeni Telefonlar Nasıl Olacak?

Ne gibi özelliklere sahip olacağı ve nasıl bir tasarımla geleceğini açıklayan bazı raporlar mevcut. Bu raporlar çerçevesinde iPhone 7’nin nasıl olacağı hakkında bir takım bilgilere sahip olabiliyoruz. 5.8 inçlik bir ekran ile birlikte gelmesi planlanan iPhone 7 kablosuz şarj özelliğinin yanında çift arka kameraya sahip olması bekleniyor.

Ek olarak kavisli bir ekran yapısı ile gelmesi beklenen cihazlar OLED ekran panellerini kullanmayı düşünüyor ve LG, Sharp, Samsung gibi firmalardan da destek alacağına dair bir takım söylentiler mevcut.

 

Yorumlar


Sen de Yorumla!