>

Mobil dünyanın en güçlü telefonlarından olan iPhone 6S Plus ve Galaxy S7 Edge’i en ince ayrıntısına kadar karşılaştırdık.

Donanım özellikleri ve tasarımı sayesinde birçok kullanıcının beğenisini kazanan Galaxy S7 Edge Samsung Mobil Dünya Kongresi’nde duyurulmuştu.

Kavisli bir ekran yapısına sahip olan Galaxy S7 Edge, 5.5 inçlik bir ekran boyutuna sahip. Kullanıcı ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Samsung, büyük pil ve hafıza kartı gibi detayları da dahil ederek bu ekran boyutunu ve kavisli yapıyı tercih etmiş görünüyor.

Galaxy S7 Edge Türkiye’de ortalama 3300TL gibi rakamlardan giriş yapmıştır.

Aynı segmentte yer alan ve birbirinin rakibi olarak gösterilen iPhone 6S Plus ve Samsung Galaxy S7 arasında farkları, fiyat / performans oranları göz önünde bulundurarak karşılaştıracak olursak;

iPhone 6S Plus sadece İOS’un değil mobil cihazları arasındaki en performanslı akıllı telefon olarak sektörde ilk sırada gelmektedir. HTC 10 ve Galaxy S7 tanıtılana kadar tahtını korumuş olan iPhone 6s Plus için dengeler her an değişebilir.

Denge olarak birbirine çok yakın olan bu iki cihaz için bütçenize en uygun olanı hatta dış yapısı ile en çok beğendiğinizi tercih edebilirsiniz. Galaxy – iPhone kapışması önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde devam edecek gibi duruyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!