>

Mağazalarda ödemenizi tek kasiyer olmadan yapabildiğiniz tediye noktaları nihai zamanlarda yaygınlaşıyor. Üstelik ülkemizde bilhassa Migros benzeri tek takım kocaman harika marketlerde bu sistem halihazırda kullanılıyor.

Haberimize konu meydana gelen mağaza ise bu sistemi tek hamle ileriye taşımayı başarmış. Zira mağazanın hiçbir birey çalışanı yer almıyor. Mağazaya girmek ve ürün satın almak talep eden kullanıcıların tek gereksinimi meydana gelen tek mobil cihaz ve mağazanın bizzat uygulaması.

Kendi Kendini İşleten Mağaza
İsveç’li IT uzmanı Robert Illijanihai, birden çok sene öncesinde içinde bulunduğu tek durum sonrasında bu gibi tek mağaza açmaya hüküm vermiş.

Gecenin tek yarısı erkek çocuğu amaçlı yiyecek hazır hale getiren Illijanihai, nihai kavanozu hata sonucu yere düşürünce dışarı çıkıp mama almak zorunda kalmış. Fakat gece zamanı açık harika market bulmakta zorlanan baba, bu vaziyet sonrasında birey çalışana gereksinim duymayacak ve böylelikle 7/24 hizmet verebilecek tek mağaza fikriyle çıka gelmş.

 

Bir mobil cihaz uygulaması geliştiren ve mağazanın iş şeklini de bunun için yönelik ayarlayan Illijanihai, hemen hemen bizzat kendini işleten tek mağaza yapmış. Mağazaya girmek talep eden üyeler akıllı telefonlarına indirdikleri uygulama ile giriş yapabiliyor ve satın alacakları ürünü yeniden uygulama üzerinden okutarak tediye gerçekleştirebiliyor.

2 Aydır Sıkıntı Yaşanmıyor
Yine de mağazanın belli bir süre olsun birey gücüne gereksinimi meydana geldiğini belirtelim. Sözgelişi envanter azaldığında, Illijason manuel olarak eksikleri tespit ediyor ve yepyeni mahsulleri raflara yerleştiriyor.

Her tarafında güvenlik kameralarının meydana geldiği ve güvenliğin böyle sağlandığı mağazada açılış tarihi meydana gelen Ocakta ayından itibaren rastgele tek hırsızık vakası yaşanamamış.

Yorumlar


Sen de Yorumla!