>

Sony’nin Playstation 4.5 hamlesine karşı bir cevap vermeyi düşünen Dünya devi Microsoft’dan harika bir hamle daha! Bazı iddialara ve haberlere göre Microsoft iki yeni Xbox One modelini piyasaya sürmeyi planlıyor.

Son zamanlarda Sony’nin Playstation 4.5 adı altında yeni bir konsol çıkartacağı hakkında dedikodular yayınlama başlamıştı. Playstation 4’den farklı olarak yeni cihazda 4K çözünürlükte bir görüntü kalitesinin olacağı gelen birtakım haberler arasında.

Ortaya çıkan yeni bir haber ise Xbox kullanıcılarını heyecanlandıracak cinsten! Günümüzdeki Microsoft ve Sony kapışmasında her ne kadar Microsoft Xbox cihazları ile geriden izlese de, Sony’nin yaptığı son hamlenin; Playstation 4.5’in altına kalacağa hiç benzemiyor. PS4/Xbox rekabetinde belki de son şansı olan Microsoft bu rekabeti geriden izlemeye devam edecek mi yoksa yenilikleriyle Sony’nin Playstation 4.5’inin önüne geçebilecek mi?

Bu sebeple Microsoft tam 2 adet Xbox One modeli ile piyasada adını tekrardan duyuracağa benziyor.

Xbox One 4K mı Gelecek?

İnsanların aklına gelen ilk soru Xbox One da mı 4K olacak? Yapılan araştırmalara göre konsol yapısında değişikliğe gidecek gibi duran Microsoft, klasik Xbox one ya da slim bir Xbox One piyasaya sürecek gibi duruyor. Microsoft’un Playstation 4.5’e cevap niteliği şeklinde olması planlanan Xbox One için gelen haberler şu anlık sadece spekülasyon çevresinde meydana gelmektedir.

Eğer Microsoft birden fazla bir Xbox One modeli piyasaya sürecekse Haziran ayından düzenlenecek olan E3 2016 organizasyonunda tanıtacağını düşünmekteyiz.

 

Yorumlar


Sen de Yorumla!