>

otobüs

Hayaller gerçek oluyor dediğinizi duyar gibiyim. Evet aynen öyle, günümüz teknoloji ile yarışabilmek öyle güç bir hale geldi ki, şuan bu yazıyı okuyorsunuz ve bir süre sonra uçan otobüsler isimli konumuzu görürseniz şaşırmayın. Konumuza dönecek olursak; Hollanda’dan Splashtours adı ile aşina olduğumuz, hem karada hem de denizde gidebilen otobüsler için proje başlatıldı.

Rotterdam kentinde aktif olarak kullanılan bu sistemi görmüş, duymuş olabilirsiniz. Tur otobüslerine farklılık getiren bu sistem ilk olarak Hollanda Rotterdam’da Splashtours isimli firma tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Özel olarak üretilen bu otobüslerin kuşkusuz en büyük özelliği kara ve denizi herhangi ek bir aparat ve parçaya gerek duymaksızın kullanabilmesidir. Splashtours isimli firma ülkeye gelen turistleri 25 Euro karşılığında hem karadan hem de denizden bir Rotterdam turu yapmalarını sağlamaktaydı. Ülkemizde de kullanılacak bu deniz ve kara taşıtı için Güney Kore ile birlikte ortak bir proje yürütülmeye başlanmış ve çıkan haberlere göre ülkemize başta İstanbul olmak üzere en kısa sürede getirileceği söylenmektedir.

Başta İstanbul olmak üzere İzmir, Antalya, Bursa gibi şehirler ve turizm konusunda ilerlemiş bazı bölgelerde hem karadan hem de denizden şehir turları yaparken görmeniz çok yakındır. Gün geçtikçe daha da çile ve eziyet haline gelen İstanbul trafiği için bir mucize niyetinde olabileceği düşünülmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!