Google Teklikede Mi?

Haberler 23 Nis 2016 750 Okunma ggoel
>

Günümüzün internet hayatını ve sosyal ağların neredeyse tamamını yöneten Google hakkında artık çok fazla güvenli değil şeklinde dedikodular yayılmaya başladı. Belki de internet aleminde çok güvendiğimiz siteye artık güvenmemeli miyiz?

Günümüzün hatta geçmişimizin de internet ve elektronik çağını tam olarak başlatan Google kendi çağını oluşturması ile birlikte internet çağının da yayılmasındaki en büyük etkenlerden birisi olarak gösteriliyor. Kendinden çok fazla söz etmeye gerek duymadığımız internet devi şirket, gün geçtikçe kendi daha fazla geliştirmekle kalmayıp yeni teknolojilerini bünyesine katarak hem kendilerinin büyümesini hem de biz kullanıcılara fayda sağlamak amacıyla birçok yenilik ile birlikte karşımıza çıkmaya devam ediyor.

İnternetteki istatistiklere göre Dünya’da en çok ziyaret edilen ve bizimde günde birkaç defa girdiğimizin site Google.com artık güvenli değil mi?

Google Güvenli mi?

Gelişen internet ortamı, her geçen gün bilgisayar korsanlarının hedefi olmaktan da kalmıyor. Günümüzde internetin her alanda kullanılması sebebiyle siber saldırıların da ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde başımıza gelen yaklaşık 50 milyon vatandaşımızın kimlik ve adres bilgilerinin internet ortamında yayınlanması da buna en yakın örnek.

Bu konuda Google’ın gerek ücretli, gerekse ücretsiz olarak sunmuş olduğunu servisleri kullanarak, biz kullanıcıların ziyaret ettiği birçok web sayfasına tuzaklar kurmaya devam ediyor. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşan kullanıcıların aklına “Google artık güvenli değil mi?” gibi soruların ardı arkası kesilmemeye başlıyor.

Bir Reddit kullanıcısının yaptığı araştırmalar sonucu, kullandığını bazı denetim listeleri sayesinde Google’ın ilk gün ki kadar güvenli olduğunu iddia ediyor.

Haberlere göre başka Finans bilgileri olmak üzere kişisel bilgiler ve gizli bilgiler bu ve benzeri servisler aracılığıyla ele geçirilebiliyor.

Google Güvenlik Tarayıcısı’nın yaptığı açıklamaya göre bazı web sayfalarının bazen zararlı içeriklere maruz kalabileceğini ve panik yapmamanız gerektiğini ifade etti. Güvenli tarama ve güvenlik durumu güncellendikten sonra ise tehlikelerin tamamen geçeceğine dair bilgi veren Google, içimizi rahatlatacak açıklamayı da bu sayede yapmış oldu.

 

Yorumlar


Sen de Yorumla!