>

Facebook ve Twitter hayatlarımızda daha da fazla yer alabilmek için canlı TV yayını yapmaya hazırlanıyorlar. Yeni hizmetin detayları haberimizde.

Teknolojinin ilerlemesiyle internet siteleri hayatımızda televizyonlardan daha fazla yer almaya başladı. Gündemi takip etmek, arkadaşlarımızdaki gelişmelerden haberdar olmak ve hatta eğlenmek için bile sadece sosyal medyayı kullanır olduk. Hayatımızı köklü bir şekilde değiştiren sosyal medya platformları şimdi de TV yayınlarını bünyelerine katmaya başlıyor.

İnternet sağlayıcıların verdiği televizyon paketleriyle TV anlayışımız zaten bir süredir değişmiş durumda. Ubergizmo’nun haberine göre dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağları olan Facebook ve Twitter canlı TV yayın yapmaya hazırlanıyor.

Twitter Reddetti

Her iki şirketin de canlı TV yayını yapabilmek için bazı programcılarla iletişime geçtikleri öğrenildi. Twitter ise iddiaları reddetti. Ancak Facebook şöyle bir açıklamada bulundu:

“Bizim canlı videolarla olan amacımız, ortaklarımıza iyi bir para kazanma modeli sunabilmektir. Şu anki odağımız geleneksel TV programlarının haklarını almaya yönelik değil.”

İlginç olan şu ki, iki şirket de canlı yayın hizmetleri konusunda kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar. Örneğin Facebook’un şu anda herkese açık olan canlı yayın özelliği bulunuyor. Twitter’ın da Periscope adlı bir uygulaması var. Firmaların şu anki hedefleri kullanıcı kaynaklı içerikler olsa da ileride ne olacağını kestirmek pek mümkün değil.

Yorumlar


Sen de Yorumla!