>

Çoğu Facebook kullanıcısı kendisinin taklit profillerinden yakıntıcı halinde. Fake hesaplar, toplumsal basın üzerinden kullanıcı kimliklerini faydalanarak, vatandaşları dolandırmaya devam etmektedir.

Facebook kullanıcılarının da sık sık başına iştirak eden vaziyet üst kısmına Facebook, uygulama üzerindeki dolandırıcı taklitçileri engellemek yerine yepyeni tek yazılımı kullanıcılarına sunuyor.

Sahte taklitçilere karşın yıllardır dayanıklı tek savunma mekanizma sağlanamaması, toplumsal basın olumsuzlukları dair polemik konularından biri olmuştu.

Huffington Post’ta bulunan habere yönelik, Facebook, yabancı tek kullanıcının isminizi ve fotoğrafınızı faydalanarak, sizi taklit ettiğini saptama ederse, bu konuyla alakalı sizlere uyarılar gönderecek.

Adınızın ve fotoğrafınızın yabancı kimseler aracılığıyla kullanılmaması amaçlı, kimlik bilgileriniz sorgulanacak.

Kimlik bilgilerinizin sorgulanmasının sonrasında, sizin yerinize sahte tek hesap açıldığı belirlendiği halde, sizlere bu bildirilecek ve siz de bu konuyla alakalı harekete geçebileceksiniz.

Kasım ayından beri test edilen çözümün, zaman bakımından dünyanın yüzde 75’lik bölümünde kullanılmaya başlayacağı şirket aracılığıyla anlam edildi.

Sahte taklitçiniz belirlendikten ardından, sırasıyla hangi görevli mercilere başvuracağınız, yürütebileceğiniz muadil çözüm yollarına erişmek amaçlı bu adrese göz atabilirsiniz.

Yorumlar


Sen de Yorumla!