>

BlackBerry ve Android İşbirliği!

Bir zamanların akıllı telefon üreticilerinden olan BlackBerry şansınız bir kez daha Android ile denemek için yola koyuldu!

BBM gibi özelliblacbarykleriyle ve güvenlik üzerine yoğunlaşmasıyla geçtiğimiz yıllarda oldukça dikkat çeken BlackBerry, iPhone ve Android cihazlar öncesi günümüzün en yüksek teknolojisini kullanan, en havalı cihazlarından birisiydi. En çok dikkat çeken özelliklerinden birisi olan navigasyon tuşu sayesinde birçoğumuzun ilgisini çekmeyi başarmıştı. Bu özelliği gören ve duyan herkes bir BlackBerry edinme yoluna baş koymuştu. Tarih 2016’yı gösterdiğinde BlackBerry’den geriye neredeyse hiçbir şey kalmadı.

Research in Motion olarak da bilinen BlackBerry şirketi hakkında bugüne kadar birçok satıldı, satılacak gibi dedikodular meydana çıkmıştır. Şirket kötü talihini değiştirmek ve tekrardan piyasaya atılmak adına farklı yollar aramaya başlamıştır. John Chen (BlackBerry CEO’su) ile yapılan son röportajda dedikodular kesinleşmiş oldu. İki adet Android telefon üzerine çalışan BlackBerry; bahsi geçen telefonların birisi dokunmatik ekran ile, diğeri ise fiziksel klavye ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

BlackBerry İçin Android Doğru Seçim Mi ?

Android HTC’den Sonny’ye, Huawei’den Samsung’a olmak üzere bir çok firma tarafından tercih ediliyor ve Android pazarı oldukça kalabalık durumda. BlackBerry tekrardan tutar mı? ABD pazarında sadece binde bir (0.01) oranında tercih edilen BlackBerry bu başarısızlığını devam ettirmesi halinde Whatsapp ve Facebook gibi birçok popüler uygulamanın da desteğini kaybedecek. Bu sebeple, piyasadan adının silinmesi istemeyen bu şirketin yaptığını Android seçimi akıllı bir hamle gibi görünüyor. Çin Android piyasasını da hesaba kattığımızda, 200 Dolar’ı aşmayan 4G destekli, iyi bir kameraya sahip olan, uzun pil desteği sunan pek çok orta segment cihaz bulunuyor. Bakalım BlackBerry sahalara tekrar dönebilecek mi? Yoksa sonsuza kadar adını telefon tarihinden kazıyacak mı? Bakalım Android pazarında bu yıl neler yaşanacak.

Yorumlar


Sen de Yorumla!