>

Asus’un yeni akıllı telefonu Zenfone 3 modelinin tasarım özellikleri bugün yayınlanan video ile tam olarak ortaya çıkmış oldu.

Tayvan’ın elektronik üreticisi olan Asus’un yeni telefonu olan Zenfone 3 modeli bugün yayınlanan reklam filminde ortaya çıktı. Resmi çıkış tarihi olarak 30 Mayıs olarak bilinen Asus Zenfone 3 modelinin resmi tanıtımı birçok kullanıcı merakla beklemekte. Bahsi geçen reklam filminde cihazın tasarım detayları çok rahat bir biçimde görülebilmekte. Reklam filmini Youtube’da bulunan Asus resmi sayfası tarafından paylaşıldığını da unutmadan ekleyelim. Yani bu bir resmi duyuru olmakla beraber kullanıcıların genellikle Zenfone 2 modelinde tasarım konusunda şikayetleri Asus dikkate almış gibi duruyor. Zenfone 2 ye göre yeni bir tasarım kullanılmış. Zenfone 3 modelinden de anlaşılacağı gibi Asus yeni modellerinde radikal bir tasarım değişikliğine gitmiş gibi görünüyor.

Asus Zenfone 2 ile birlikte birçok konuda eleştiriler almakla beraber zenfone 2 serisinin kasasının plastik oluşu kullanıcılar tarafından en çok eleştirilen şikayetlerin başında gelmekteydi. Bunun yanı sıra güç tuşunun tepede konumlandırılması, kalın bir kasa yapısının olması ve ağır olması kullanıcıların en çok yakındıkları konuların diğerleri olduğunu söyleyebiliriz.

Şikayetleri dikkate alan dev elektronik şirketi Asus Zenfone 3 modeli ile birlikte yeni, daha ergonomik ve şık bir tasarım ile karşımıza geliyor. Tüketici memnuniyetini dikkate alan şirketin diğer şikayetler hakkında da çalışmalar yürüttüğünü düşünmekteyiz.

Cihazın Tasarımı Nasıl?

Bahsettiğimiz reklam filminde de görebileceğiniz üzere, cihazın güç tuşunun yerini değiştiren Asus şikayetlerdeki konuyu dikkate almış olsa gerek ki, Zenfone 3 modelinde güç tuşunu yan tarafa konumlandırmış gibi görünüyor. Güç butonunun yeni yerinin yanı sıra, bu butona dahili bir biçimde gelen parmak izi okuyucu ve dış kasasının tamamen metal bir maddeden yapılması da bir diğer yenilik. Asus ses açma – kapama tuşlarının yerinden vazgeçememiş olsa gerek ki zenfone 2 modelinde de olduğu gibi ses açma – kapama tuşları cihazın arka kısmına konumlandırılmış vaziyette. Cihazın arka yüzünde hafif çıkıntılı bir kamera bulunuyor. Beraberinde lazer otofokus sensörü ve çift tonlu flaşı ile birlikte geliyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!