>

Rekabetin güç geçtikçe arttığı giyilebilir teknoloji alanıi 2016 yılının ilk çeyreğinde yapılan araştırmalar sonucu zirve sahibi kim? Samsung ve Apple bu sıralamada nerede? Gibi soruların cevaplandığı detaylar makalemizde.

Gün geçtikçe ortaya daha büyük ve iddialı bir rekabet ortamı çıkan giyilebilir teknoloji alanı son zamanlarda Apple’ın çıkardığı Apple Watch ile dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak yine Amerikalı bir şirket olan Fitbit tekrardan pazarın bir numaralı ismi olmayı başardı.

Araştırmacı kuruluş IDC tarafından yayınlanan rapora göre 2016 yılının ilk çeyreğinde 4.8 milyon giyilebilir cihaz satışı gerçekleştiren Fitbit geçen yıla oranla satışlarını 1 milyon civarı arttırmıştır. Toplam Pazar payının %24.5’lik bir kısmına hitap eden Fitbit oldukça iddialı ürünleri ile dikkatleri üzerine toplamaktan da geri kalmıyor.

İlk Üç Yine Sabit!

Aralarında Xiaomi’nin de bulunduğu giyilebilir teknoloji alanında akıllı bileklik çözümleriyle başarıya ulaşan şirket yaklaşık 3.7 milyon cihaz satışı gerçekleştirdi. Geçen yıla oranla satışlarını oldukça arttıran Xiaomi önemli işlere imza atmaya devam etmekle beraber Pazar payının yaklaşık %19’luk bir kısmına hitap ediyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!