>

Global olarak güncellemesi sunulan Android 6.0.1 Marshmallow Samsung Galaxy S5 için resmen dağıtılmaya başlandı. Galaxy S5 için Android 6.0.1’in nasıl güncelleneceği yönünde bilgilerin detayları haberlerimizde.

Geçtiğimiz günlerde dağıtılmaya Güney Kore üzerinden başlanan Galaxy S5 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi global olarak tüm dünyada dağıtılmaya başlandı. Güncelleme ilk olarak Sri Lanka da dağıtılmaya başlandı. Sri Lanka’nın ardından Latin Amerika ve Avrupa ve hatta diğer ülkeler için en kısa sürede dağıtılmaya başlanacağı açıklandı.

Android 6.0.1 Marshmallow ile Gelen Yenilikler

İlk olarak güncelleme boyutundan bahsedelim; Android 6.0.1’in güncelleme yaklaşık 1.5 GB boyutunda. Güncelleme sonrası ilk dikkatimizi çeken şey ise arayüz. Samsung’un geliştirmiş olduğu yeni ara yüzü biz kullanıcıları karşılıyor. Güvenlik ve uygulama izinleri üzerinde de yapılan geliştirmeler olduğunu rahatlıklar söyleyebiliriz. Google’ın yeni yardımcı asistanı olan Google Now on Top ise bir diğer yenilik olarak karşımıza çıkıyor.

Güncelleme Galaxy S5 sahipleri için otomatik olarak telefonlara gönderilecek. Telefonlarına otomatik güncelleme gelmeyen kullanıcılar ise Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Bölümü’nden yazılımlarının güncel olup olmadığını kontrol edebilir ve Android 6.0.1 Marshmallow güncellemelerini bu bölümde gördüğü takdirde cihaz güncellemelerini kolay bir biçimde yapabilirler.

Yorumlar


Sen de Yorumla!