>

Akıllı telefonlarla uyumlu olan ilk 3D yazıcı OLO, profesyonel işleri çabuk ve mobil olarak sadece 99 dolara sunmaya hazırlanıyor.

172 x 115 x 148 mm boyutlarında ve 780 gram ağırlığındaki OLO, 400 santimetreküp üzerinde hacimle yazdırma işlemi yapabiliyor. Hemen hemen her boyuttaki Android, iOS ve Windows Phone kullanan akıllı telefonla uyumlu çalışan ürün, çok ucuza harika 3D modeller yaratıyor.

OLO Nasıl Çalışıyor?

İster bilgisayardan, ister telefondan bir 3D model beğendiğinizde, ya da gerekli uygulamalar ile kendi modelinizi yaptığınızda, onu telefon uygulamasına gönderiyorsunuz. Telefonun üzerine OLO’nun yazdırma film şeridi koyuluyor. Sonra da yazdır butonuna basılıp ürünün kendisi yerleştiriliyor. İçine koyulan OLO özel sıvısı, 3D yazıcı sayesinde iştediğiniz şekile giriyor.

İçine dökülen OLO’nun özel sıvısı iki farklı şekilde geliyor. Biri sert obje yapmak için, ikincisi de esnek obje yapmak için. Böylece ürünün içine dökülen özel sıvı istediğiniz 3D şekile dönüşüyor. 1 cm katman atılması yaklaşık 46 dakika sürüyor.

Bir şişe 3D sıvısı 15 dolar olduğundan, ürünü ölçülü kullanmanın önemi ortaya çıkıyor. Yazdırmak istediğiniz ürünün ne kadar sıvıya ihtiyaç duyacağını görebildiğinizden fazla harcama yapmıyorsunuz. Devrim niteliğindeki OLO, boyutlarıyla uygun her 3D objeyi, her an her yerde yazdırabileceğinden, birçok teknoloji devi tarafından yılın icatlarından biri olarak görülüyor. 4 adet kalem pil kullanan ürün telefon sadece uçak modundayken çalışıyor.

Kickstarter’ı şu anda sallayan OLO 80 bin dolar hedefe sahip. Şimdiden 951 bin dolar gibi bir paranın toplanmasıyla Kickstarter’ın da en iyilerinden biri olmaya hazırlanan OLO, sadece 99 dolar.

OLO 3D yazıcının nasıl çalıştığı ile ilgili daha detaylı bilgiler için buraya tıklayarak Kickstarter sayfasına gidebilirsiniz. 3d yazıcının tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar


Sen de Yorumla!