5.8 İnçlik Kavisli iPhone

İOS 28 Mar 2016 176 Okunma iphone6-300x194
>

Apple’ın ürettiği telefonların hepsinin harici görünüşleri birbiriyle benzer ve bu vaziyet bir takım iPhone kullanıcılarını dahi bıktırdı. Müşterilerine güzel bir görsellik sunmayı seven Apple, bir takım kaynakların söylediğine yönelik 2017 yılında klasik iPhone tasarımından bir sürü ek olarak çeşitli bir dizayn kullanmayı hedefliyor.

Apple mahsulleri ve teknolojileri ile yakından ilişkisi meydana gelen “AppleInsider” adlı bilgi sitesi, Apple’ın 2017 yılında kavisli ekrana sahip meydana gelen bir iPhone modelini indirilmeye süreceğini ilan etti. Bu iPhone modelinin AMOLED, 5.8 inch ekrana sahip olacağı da söylentiler aralarında yer ediniyor. Kavisli ekran kullanan bir iPhone modelinin Samsung Galaxy S7 Edge halinde ekrana sahip olacağını tahmin ediyorum. Bu Şekilde bir ekran her şeyden önce dayanıklılık gerektirir.

Apple’ın yepyeni iPhone planlarından söz eden ve bu tasarıları değerlendiren çözümleme uzmanı Ming-Chi Kuo, Apple’ın bizzat AMOLED ekranını üretebileceğinden de bahsetti. Evvelki izahlarında “Apple 2019 seneye civarı bizzat AMOLED ekranını üretemez, olası değil” halinde sözler söylemiş meydana gelen Ming-Chi Kuo, yepyeni izahlarında bunun tam tersini ifade etti. Apple’ın yıllardır AMOLED ekran kullanacağı istikametinde söylentiler var ve bu söylentilerin hepsinin boş çıktığını görmüştük. Belki de söylentilerin gerçek olmamasındaki ne sebeple, Apple’ın bizzat ekranını üretmek amaçlı gerçek vakti beklemesidir.

Apple’ın her an programı ön tasarıda tuttuğunu biliyoruz. Bu sebeple iPhone’un tasarımında ifade edilecek köklü bir değişiklik, sektördeki balansları tamamıyla değiştirebilirdi.

Yorumlar


Sen de Yorumla!