>

2015 Yılında Çıkmış Olan 10 Harika Ötesi Oyun

1.Dying Light

Biliyorum zombi oyunlarından artık sıkılınmaya başlandı. Ancak zombi öldürme isteği uyandıracak bir oyun daha var; Dying Light. Üstelik bu oyun Türkiye de geçiyor.

Oyun Kurtuluş Savaşından sonra en çok kargaşanın, sorunun yaşandığı Şanlıurfa’nın Harran yöresinde geçiyor.

Çıkış Tarihi: 30.01.2015                                                                                          PC/PS4/XBOXONE

2.Evolve Big Alpha

Evolve Big Alpha 2015 yılının en büyük sürprizini yapan oyunlardan biri oldu. Aynı Left 4 Dead’ de olduğu gibi Evolve Big Alpha’da da 4 kişilik bir ekip kurup dev bir yaratıkla geçen inanılmaz bir mücadele vardır. Ama esas harika olan şey ise o dev yaratığında bir oyuncu tarafından yönetiliyor olmasıdır.

Çıkış Tarihi:10.02.2015                                                                                           PC/PS4/XBOXONE

3.Tom Clancy’s The Division

Bu oyun para aracılığı ile yayılan bir virüsün ardından tüm yaşamın çöküşünü konu almıştır. Amerika Birleşik Devletleri tarafından kurulan ‘’Division’’ adlı ekibin bir ajanını kontrol ederek ve diğer gruplarla mücadele ederek oynanıyor.

PC/PS4/XBOXONE

4.Bloodborne

2015 yılının en çok merak edilen oyunlarından biriydi. Farklı bir atmosfer, acımasız olan düşmanlar, defalarca görebileceğiniz ‘’YOU DIED’’ yazısı ile yalnızca PS4’ e gelen bu oyun şüphesiz harika bir oyun oldu.

Çıkış Tarihi:06.02.2015                                                                                           PS4

5.Uncharted 4: A Thief’s End

Nathan Drake’in serüvenlerinin devamı bu oyun macerasever oyuncuları korsanın gizli hazinesinin peşine düşürüyor.

6.Everybody’s Gone To The Rapture

Bu oyun adı gibi coşkuyla karşılanmıştır. Hikâye tanıtım videosunda da söylendiği gibi dünyanın sonunda başlamaktadır. Efsanevi bir oyundur.

PS4

  1. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal Gear Serisinin 2015 sürümü olan bu oyun The Phantom Pain’de düşman koruması altında ki bir bölgede güvenlik kalkanlarını yıkarak ilerleyecek ve istediğiniz görev sıralamasını da takip edebileceksiniz.

PS3/PS4/XBOXONE/XBOX360

8.Halo 5 Guardians

Pek çok fanı olan ve heyecanla takip ediklen Halo serisinin versiyonu Halo 5: oyun düzenlemeleriyle ve yeni grafikleriyle karşımıza çıkmıştı.

PC/PS3/PS4/XBOXONE/XBOX360

9.The Order: 1886

Sony’e ait olan Santa Monica Stüdyo tarafından piyasaya sürülen bu oyun Londra’da geçmektedir. Şövalyelerin kendilerine ait olan dünyayı canavarlardan kurtarma talimatı üzerine kurulu olan bir oyundur.

PS4

10.The Witcher 3: Wild Hunt

Witcher serisinin son oyunu olan Witcher 3: geliştirilen özellikleriyle unutulmaz bir final yapmıştır. RPG oyunları arasında aksiyonu yüksek olan bir oyundur.

Çıkış Tarihi: 19.05.2015                                                                           PC/PS4/XBOXONE

 

Yorumlar


Sen de Yorumla!